Szlifierki do elektrod wolframowych | TOP 5 | tefro.pl

Czym ostrzyć elektrody wolframowe ?

Metod ostrzenia elektrody wolframowej do spawania w metodzie TIG jest tyle ilu spawaczy. Jednak najczęściej spotykanym i powtarzającym się jest ostrzenie końca elektrody wolframowej, na stożek o kącie nachylenia 35 – 45 stopni. Dobrze naostrzona końcówka elektrody wolframowej powoduje odpowiednie koncentrowanie łuku spawalniczego i poprawia warunki spawania.

Z kolei niepoprawne naostrzenie końcówki elektrody nietopliwej, może powodować:

  1. zajarzenie łuku spawalniczego poza końcówką elektrody
  2. tzw. tańczenie łuku spawalniczego
  3. zmniejszenie trwałości elektrody i dużo szybsze jej zużycie
  4. narażanie się na pyły szlifierskie ( w szczególności elektrody czerwone z dodatkiem Toru )


Najlepszą jakość końcówki elektrody wolframowej, można uzyskać przy użyciu specjalnych zmechanizowanych urządzeń do szlifowania elektrod. Można również ostrzyć elektrodę na kamieniu szlifierskim (szlifierki stołowej), wymaga to jednak specjalnej techniki i nie daje tak dobrych rezultatów jak przy użyciu dedykowanej szlifierki do elektrod wolframowych.
Bardzo ważne ! Podczas szlifowania elektrod wolframowych, należy zadbać o bezpieczeństwo dróg oddechowych. Zwłaszcza w przypadku stosowania elektrod torowanych ( czerwone elektrody ).

Szlifierki do elektrod wolframowych w tefro.pl

Neutrix WAG 40 – podstawowy model przeznaczony do małych zakładów ślusarskich, artystów metaloplastyków i zakładów z umiarkowaną ilością elektrod do ostrzenia.

Neutrix WAG 90 MAX – profesjonalna szlifierka do elektrod przeznaczona do dużych zakładów przemysłowych. Duża średnica tarczy diamentowej pozwala ostrzyć na skalę przemysłową.

Ultima TIG - jest profesjonalną ostrzałką z tarczą diamentową służącą do szlifowania na mokro elektrod wolframowych w zakresie średnic 0,8 – 4,0mm.

Ultima TIG-CUT- jest profesjonalną ostrzałką ze ściernicą diamentową służącą do szlifowania na mokro elektrod wolframowych w zakresie średnic 0,8 – 4,0mm oraz posiada możliwość przycinania elektrod do zastosowań w głowicach automatycznych TIG.

Waluty

MASZ PYTANIE ?

32 721 85 31

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl